Certyfikat, certyfikatowi nierówny

Pracując w branży informatycznej szybko przekonamy się o tym, jak istotne są regularne szkolenia i zdobywanie certyfikatów zawodowych. Świadczą one nie tylko o naszym zaangażowaniu w wykonywaną pracę, ale są świetnym sposobem na podniesienie naszych kwalifikacji zawodowych. Jakie certyfikaty mają największe znaczenie?

Globalne firmy IT dostarczające oprogramowanie i sprzęt na całym świecie, zajmują się także szkoleniami dla osób, które chcą zgłębić daną technologię. Dzięki temu znacznie łatwiej można znaleźć nawet w średniej wielkości mieście specjalistę z danego działu. Niewątpliwie certyfikaty wydawane przez ogólnoświatowe koncerny i korporacje cieszą się największym uznaniem, ale musimy zdawać sobie sprawę, że ich zdobycie nie jest łatwe.

Chcąc doskonalić swoje umiejętności w branży IT, należy być przygotowanym i zdeterminowanym do długiej i ciągłej nauki. Ponadto obligatoryjna jest znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym, ponieważ to właśnie w tym języku wydawana jest najnowsza, fachowa literatura. Umiejętność czytania dokumentacji technicznej w tym języku jest wręcz wymagana przez większość pracodawców, nawet na lokalnym rynku pracy.