Poszukiwania idealnego pracownika z branży IT

Jeśli jesteśmy zdecydowani na zatrudnienie informatyka do naszej firmy, musimy szczegółowo określić zakres jego pracy i związane z tym wymagania. Obecnie na rynku pracy jest bardzo wielu informatyków, jednak nie wszyscy posiadają odpowiednie kompetencje. Od czego zatem warto rozpocząć poszukiwania?

Określając wymagania na poszczególne stanowiska musimy brać pod uwagę przede wszystkim zapotrzebowanie naszej firmy i możliwości finansowe. Poszukując profesjonalnego programisty, musimy liczyć się z dużym, comiesięcznym wydatkiem na pensję dla niego. Z kolei zatrudnienie serwisanta PC nie daje nam gwarancji, iż będzie on w stanie rozwiązać wszystkie problemy z zakresu informatyzacji w naszym przedsiębiorstwie, pojawiające się podczas pracy. Określić musimy także działy informatyki, którymi powinien się taki pracownik zajmować. Oto kilka najczęściej pojawiających się:

- grafika komputerowa (tworzenie i opracowywanie ulotek, banerów i folderów reklamowych)
- sieci komputerowe (administracja, rozbudowa i naprawa)
- programowanie (aplikacje mobilne, stacjonarne)
- strona www (wykonanie, opieka, konfiguracja na serwerze)

Posiadając sprecyzowane wymagania, znacznie szybciej znajdziemy odpowiedniego specjalistę. Przy wyborze idealnego kandydata do pracy, nie powinniśmy kierować się wyłącznie posiadanym przez niego wykształceniem, ale przede wszystkim doświadczeniem i umiejętnościami.